Odermatt na čele v Adelbodene, Žampovci nepostúpili do 2. kola

06.01.2024 Celý región

Adelboden 6. januára (TASR) - Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt sa suverénne usadil na čele po 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v Adelbodene. Na domácom svahu predviedol líder celkového poradia prestížneho seriálu dravú, riskantnú jazdu a predstihol o 1,04 s Rakúšana Stefana Brennsteinera. Tretí bol so stratou 1,16 s Nór Aleksander Aamodt Kilde.

Slovenskí reprezentanti Andreas a Adam Žampovci, ktorí štartovali s číslami 44. resp. 48., nepostúpili do 2. kola medzi elitnú tridsiatku. Andreas zaostal za Odermattom o 2,68 s a obsadil 33. miesto, od postupu ho delilo iba 10 stotín. Adam Žampa skončil s mankom 4,98 s na 64. priečke. Pre zlú viditeľnosť museli organizátori skrátiť trať a posunúť štart nižšie.

Odermatt na "Kráľovskom vŕšku" aj v náročných podmienkach potvrdil, že v obrovskom slalome v tejto sezóne nemá konkurenciu. Už po prvom medzičase si vypracoval výrazný náskok, ktorý ešte zveľadil. Odermatt v decembri vyhral oba "obráky" v Alta Badii a premožiteľa nenašiel ani vo Val d´Isere.